Cestujete rádi sólo? Tyto tipy se vám jist budou hodit!

Zejména mladí lidé v posledních letech hledají důvody, jak se podívat do cizokrajných zemí, projít je zažít nová dobrodružství a to vše na vlastní pěst. Připadají si tak daleko svobodnější, více naživu, nejsou omezováni ničím a nikým, zkrátka mohou dělat, co je zrovna napadne. Ovšem tento druh cestování si pomalu získal i starší jedince, kteří třeba nemají ve své blízkosti nikoho, s kým by se mohli na cestu vydat. Moderní doba s sebou přináší řadu možností a je jen na nás, zda je chceme využít.Letenky dnes pořídíme doslova za pár korun, aerolinky se neustále předhání a šponují cenu stále níž. Pokud vám tedy při cestování stačí příruční zavazadlo a máte dostatek kuráže, můžete se druhý den ráno probudit třeba na druhé straně zeměkoule. Záleží jen na vás.

muž na cestách

Řada cestovních kanceláří cílí na rodiny s dětmi, manželské páry, ale zájezdy pro sólo cestovatele tak nějak chybí v nabídce. Přitom se najde spousta lidí, kteří by se rádi podívali někam dál než jen k nejbližšímu koupališti, ale zkrátka jim chybí odvaha cestovat na vlastní pěst. Pokud už se najde v omezené nabídce cestovních kanceláří seznamovací zájezdy, nejsou nikterak lákavé a mnohdy navíc s nečekanými příplatky, které jakoby diskriminovaly sólo cestovatele. Není se tak čemu divit, že na takové zájezdy se nikdo moc nehrne.

Jak vybrat ubytování?

Pokud se podíváte na nabídky jednotlivých hotelů, můžete si všimnout, že single pokoje jsou první vyprodané. Řada hotelů si je tohoto problému vědoma a začíná nabízet pro sólo cestovatele i jednolůžkové pokoje bez příplatku. Což je určitě dobrá zpráva!

letištní hala

Využít můžete i nabídky soukromých penzionů nebo hotelů, pokoj však s největší pravděpodobností budete sdílet s dalšími lidmi. Pokud vám tedy nevadí přítomnost cizích lidí a společná koupelna, levné ubytování můžete mít během chvíle.