Chcete psa?

Jak vybrat psa?
Výběr psa je velmi složitá věc, která by se rozhodně neměla uspěchat. Pokud vyberete nevhodného psa, můžete si zadělat na pořádné potíže. Výběr psa není o tom jaký pes se vám líbí, ale primárně byste se měli rozhodovat podle toho, jaké máte finanční možnosti, kde bydlíte, kolik času na psa máte a také jestli máte děti. Je potřeba vzít v potaz i ty nejmenší aspekty vašeho života, protože pes je živý tvor, který se dožívá i téměř dvaceti let. Proto je potřeba se nad výběrem plemene pořádně zamyslet.

pes akita

Nepodléhejte trendům
V posledních letech jsou v módě skutečně velká plemena. Jenže u nich je ten problém, že mají sílu která odpovídá jejich velikosti. Necvičený pes který má několik desítek kilo může být velice rychle zbraní, kterou neovládnete. Nejednou byly ve sdělovacích prostředcích zprávy o tom jak velký pes napadl dospělého člověka ale i dítě. I dospělý člověk může mít problém přežít bez trvalých následků útok například od pitbula, natož malé dítě. Pro děti bývají poranění většinou fatální. Jestli máte děti, rozhodně vybírejte spíše plemena, která jsou svou povahou spíše nekonfliktní.

akita inu

Skvělou volbou je akita inu štěně. Akity jsou známé pro svou milou a nekonfliktní povahu. Dokážou ubránit svoji rodinu, jsou hravé, ale nepotřebují tolik času jako jiná plemena. Jsou velmi vhodné k dětem, protože od přírody děti milují. Pokud hledáte psa, rozhodně byste měli akitu zařadit do svého výběru. Nikdy ale nekupujte psa mimo chovné stanice. Jen v chovné stanici můžete sehnat zcela zdravého psa, který odpovídá všem standardům. Akita se rychle stane miláčkem celé vaší rodiny a hlavně budete mít jistotu, že doma máte klidného psa, který miluje děti. Vždycky samozřejmě záleží i na výchově, ale akita nepotřebuje podobný dril jako například zmíněný pitbul. Vyberte si psa hlavně rozumem.