Co obnáší úklid paneláku

Výstavba panelových sídlišť byla sice ještě z socialismu některými lidmi podrobována tvrdé kritice, zejména kvůli betonovým monstrům, s nimiž se krajina začala měnit na ohyzdnou plochu nevzhledných krabic, jenže kdyby se tak tehdy nestalo, v současné době by byl velký problém někde ubytovat miliony lidí, kteří v těchto „nevzhledných krabicích“ žijí. Buďme rádi, že paneláky máme k dispozici, a buďme také za ně vděční. Považujme si jich a nedopusťme, aby se proměnily ve slam, což nám předvedly některé skupiny lidí, co proměnily sídliště v dezolátní odpadovou jímku. Jistě nemusíme jmenovat oblasti, kde se takové domy vyskytují.

panelový dům

Aby se nám v panelácích na okrajích velkoměst dobře žilo, měly by být podrobovány pravidelnému úklidu. Jednak kvůli nánosům prachu a nečistotám, které prostředí hyzdí, a pak i kvůli nebezpečí výskytu infekčních chorob, v důsledku přemnožení patogenních bakterií a dalších mikroorganismů. V neposlední řadě také kvůli zápachu, který by se v zanedbaném domě šířil raketovou rychlostí.

dům na sídlišti

Profesionální úklid

V panelových domech to dnes chodí zpravidla tak, že úklid provádí jeho jednotliví majitelé či nájemníci. Střídají se v úklidu po týdnech, ovšem toto řešení se ne vždy ukazuje jako efektivní, protože se zpravidla pouze vytírají schody, ale zapomíná se na to ostatní. Někteří lidé úklid neprovedou vůbec a stěží se jim pak dokazuje, že neuklízí.

V takových situacích se vyplácí oslovit profesionály úklidu paneláku v Praze. Tato služba si kromě umývání schodišť a výtahových kabin poradí i s mytím oken a vchodových dveří a s mytím a dezinfekcí vypínačů, okenních parapetů, zábradlí, domovních zvonků a společných sklepních prostor. Úklidová firma je v tomto směru spolehlivá a lze její práci dobře monitorovat. Máte pak jistotu, že váš dům nebude zanedbaným zašpiněným prostorem, kam se vám vůbec nechce vracet.