Jak se zachovat v případě poruchy vozu

Ačkoliv se to nezdá, tak mnoho řidičů v dnešní době neví, jak se zachovat v případě poruchy vozu. Jako první je potřeba zachovat chladnou hlavu a nezačít běhat kolem vozu jako pominutí. Nejen, že vám to nepomůže, ale také můžete ohrozit sebe i další vozy, které se na pozemní komunikaci pohybují. V případě poruchy vozu tak zvolte následující typy, které vám mohou pomoci.

autopůjčovna praha

  • Bezpečnostní prvky – V případě, že se vám vůz porouchá a dál nejede, tak jako první dbejte na svojí bezpečnost. Před vystoupením z vozu dejte výstražná světla oblečte si výstražnou vestu a běžte umístit výstražný trojúhelník. Vždy jako první dbejte na svojí bezpečnost a nikdy nezmatkujte.
  • Zajištění odtahu – V případě, že je automobil nepojízdný, tak je potřeba zajistit odtah. Ten je buď smluvně sjednaný ve smlouvě, kde najdete číslo na zelené kartě, nebo můžete zvolit jakýkoliv jiný odtah. Vždy však mějte na mysli, že pokud zvolíte odtah jiný, než sjednaný, tak za něho zaplatíte. Z pravidla platí, že sjednaný odtah ve smlouvě je do výše 2500 Kč.
  • Zajištění náhradního vozu – Zajištění náhradního vozidla můžete samozřejmě u rodiny, pokud jsou ochotní a mají náhradní vůz. Pokud ne, tak zvolte autopůjčovnu Praha, která vám nabídne velké množství náhradních vozů. Půjčováním automobilů se zabývají déle jak 25 let a se vším ohledně pronájmu vám poradí. Navíc, čím déle budete mít vůz zapůjčený, tím nižší bude cena pronájmu. Samozřejmostí je, že jsou vozy pojištěný a nemusíte se tak ničeho během vašich cest bát.

autopůjčovna praha

Ačkoliv se to nezdá, tak k poruše vozu může dojít kdykoliv a nikdy nevíte, co vás na cestách čeká. V případě, že se budete řídit těmito pravidly, tak nikdy nešlápnete vedle. Vždy však dbejte na vaší bezpečnost. Zdraví je to jediné, co člověk má a úraz se může stát raz dva. Autopůjčovna Praha vás navíc může vyzvednout na vybraných místech v Praze.