Kratom přírodní dar


Kdo se tak zajímá o bylinky nebo přírodní produkty, tak se jistě již setkal s názvem kratom. Ještě ani pořádně jeho nabídka nepronikla mezi širokou veřejnost a již se rozhoduje o jeho osudu. Můžeme jen tiše doufat, že nedopadne stejně jako další na seznamu zakázané rostliny. Kdo ovšem kratom nezná, tak je na čase se s ním seznámit. Jedná se o tropický strom, který pochází z jihovýchodní Asie a nachází se i v deštných lesích Indočíny. Jeho odborný nebo oficiální název je Mitragyna speciosa a rozhodně se nejedná o žádný malý keřík nebo stromek, protože jeho výška může dosahovat až 25 metrů, takže se dá říci, že je k nepřehlédnutí. Samotný strom je nositelem cenných zdrojů a to jsou listy. Ty se sbírají, suší a drtí na prášek, z kterého se poté vyrábí nápoje.

druhy kratomu

Prozatím je zcela legální

Nedávno vyšel v novinách Lidovky článek, že se mnozí obávají o jeho budoucnost, dokonce i vláda zasedala a měla rozhodnout o jeho osudu, naštěstí se jednání odročilo a tak uvidíme, jak se bude situace vyvíjet i v dalších letech. Kratom je zcela legální v zemích Evropské Unie a v současné době se prodává jako sběratelský předmět prodejný od osmnácti let. Nicméně v některých zemích je jeho prodej zcela zakázán a jedná se například o Malajsii, Barmu, Vietnam, a dokonce i Austrálie je zapsaná na tomto seznamu. Mnohdy bohužel se tyto zákazy dějí zcela neoprávněně, pouze z neznalosti nebo obavy před něčím neznámým.

kratom prášek

Vyzkoušejte jeho jedinečnou chuť

Naštěstí naše země ještě nechala jeho osud otevřený a tak je možné si zakoupit kratom v různých podobách. Dělí se na čtyři základní barvy, které vznikly podle barevného žilkování na listech. Může být červený, bílý, žlutý nebo zelený. Hodně záleží na druhu i stáří stromu, rozdíly poté mohou být i v obsahu alkaloidů. Pokud nemáte zkušenosti, není problém se nejdříve poradit, který druh lze vyzkoušet, případně zjistit další informace.