Vzhůru do Říma

Pokud upřednostňujete leteckou dopravu, pak je Řím doslova na dosah, a navíc za velice příznivou cenu, za předpokladu, že využijete levné letenky řím Levneletenky.

foto

Za pár hodin jste se vším komfortem na římském letišti a už si můžete plánovat, kam si zajdete a jaké dobroty z pověstné italské kuchyně ochutnáte.

V Římě je tolik památek, že nebudete vědět, kde s prohlížením začít. A protože město si je plně vědomo potenciálu turistického zájmu, mnoho míst vás uvítá zcela zdarma.

Vstup do všech kostelů a chrámů je ve městě bezplatný a turisti to náležitě využívají. A je co obdivovat. Pokud budete mít štěstí a budete ve městě poslední neděli v měsíci, můžete dopoledne zdarma navštívit muzeum ve Vatikánu.

Neváhejte si pořádně zblízka prohlédnout rotundu z 27. roku našeho letopočtu, která je blízko Piazzi Navona a jmenuje se Pantheon. Původní stavba byla zasvěcena všem bohům, ale v průběhu času se z ní stal chrám zasvěcený Panně Marii.

roma

Kdo viděl Šifru Mistra Leonarda tuší, že ve městě je i nepřeberné množství muzeí a každý si zde najde něco zajímavého.

Muzeum Macro je trochu jiné, protože se soustřeďuje na moderní umění ve městě, kde jsou i názvy ulic podle historických předloh vytesány do mramoru. Muzeum je v budově starého pivovaru, který ještě před padesáti lety fungoval. V expozici je umění od šedesátých let minulého století až po současnost a vše je laděno do pop art směru.

Ještě větším kontrastem působí Národní muzeum umění 21. století v moderní budově navržené architektkou Zahou Hadid. Vystavené jsou díla italských mistrů, projekty současných architektů. V další části budovy zaměřené na umění je divákům k dispozici sbírka z divadla, hudby, tance a módy. Vstupné neplatí děti do 14 let a postižené osoby s doprovodem.

Pokud nikam nespěcháte, vychutnejte si atmosféru města a choďte pěšky. V historických čtvrtích téměř ucítíte tajemnou historii.