Chraňte sami sebe

Když jdete do svého zaměstnání, měli byste si na sebe dávat velký pozor a snažit se chránit před nebezpečími, které na vás v práci číhají. Může se jednat o nebezpečí v pravém slova smyslu, a to doslova a do písmene. Většinou se to týká prací jako hasič, policista, záchranář, nebo prací ve vysokých výškách, ve stavebnictví a podobně, protože tam se může stát opravdu tragická nehoda, která vás může dokonce i zabít. V těchto pracích je třeba dělat vše proto, abychom se chránili před vlivy, které na nás v práci číhají a aby se nám nic třeba nastalo, protože v takovém případě je to zkrátka potřeba, protože některé práce vám mohou dost pokazit život, když se nebudete chránit tak, jak je potřeba a jak se patří.

rouška

V některých pracích je důležité dodržovat všechny náležitosti, protože díky nim nás to drží naživu. Například správná obuv je velmi důležitá, abyste nepřišli o nohu nebo aby se vám nestal takový úraz, který vám například rozdrtí kosti v noze. To se stává velmi často, a právě proto existují například boty, které mají vyztuženou špičku. Takové boty používají pracovníci, kde jim na nohu může něco spadnout. Ovšem nebezpečné nejsou jen práce, kde na vás může něco spadnout. Samozřejmě jsou nebezpečné všechny práce, a to hlavně pro naše zdraví. Mohou nám totiž způsobit vážné zdravotní potíže, které se pak už jen tak vyléčit nedají.

helma

Jsou to pak dlouhodobé problémy, se kterými moc nejde bojovat. Například lidé u počítače by si měli dávat pozor na své oči a chránit se pomocí brýlí pohlcujících modré světlo, protože opravdu není toto světlo a jakékoliv jiné záření dobré pro naše zdraví, a hlavně například oči. Na to by si měl dávat každý, kdo pracuje u počítače. Modré světlo navíc hodně pokazí celý nějaký biorytmus, který máme. Působí na nás špatně, protože díky němu máme kolikrát pocit, že nejsme unavení a nemůžeme usnout. To je špatně, protože tělo by mělo samo umět dávat najevo, kdy je unavené, ale takové modré světlo to celé dokáže naprosto změnit.