Ploty betonové versus ploty dřevěné na rekreační chatě


Kdo si pořídí rekreační nemovitost, bude pravděpodobně toužit po tom, aby vypadala k světu a aby byl z pozemku také náležitý výhled do přírody. Jistě uznáte, že nemá význam mít chatu uzavřenou v těsné zástavbě, odkud sledujete jen sousední dům, kůlnu, garáž anebo dokonce ohraničený kompost, to už by bylo výhodnější bydlet v paneláku s výhledem z vyšších pater, odkud lze zahlédnout i vzdálený horizont lesa, luk či hor.

posezení na zahradě

Bydlení v chatě s krásným výhledem však mohou ztěžovat některé momenty, s nimiž jste možná nepočítali, anebo pokud ano, pak jste jim nevěnovali mnoho pozornosti. Proč umístit do zadního traktu nebo na boční strany vašeho pozemku ploty betonové montazmpc.cz, namísto oblíbeného pletiva či dřevěného oplocení?

Cyklostezka – představte si, že jste k vám pozvali na návštěvu vaše přátele, sedíte u zahradního nábytku se sklenicí pomerančového džusu a vtom se vám tři metry za zády objeví skupinka deseti cyklistů, kteří o sobě dávají vědět hlučných cyklistů. Někteří se tu zastaví a vyfotí si vás, a pokud tu budete pobývat jen v plavkách, může to být pro dotyčného i vzrušující erotický zážitek. Pokud tam ovšem bude betonový plot, nikdo z cyklistů o vaší návštěvě nebude mít ani tušení.

betonový plot

Obecní skládka – mít za domem skládku, byť ekologickou, například v podobě tlejícího listí a suchých větví, není zrovna ten ideální výhled na krásnou přírodu. Tady se také uplatní betonový plot, ten bývá mnohem hezčí a navíc jej můžete kombinovat i s živým plotem nebo s dřevěnými latěmi.

Frekventovaná silnice – asfaltové či štěrkové silnice u chatových oblastí nejsou samozřejmě frekventované, jako dálniční tahy, ale v letním období či na podzim se tu mohou proměnit v zemědělský tankodrom, tedy spíše kombajnodrom. Je-li za vaší chatou blízké pole, mohou právě po této silnici proudit kolony kombajnů a nákladních aut v období sklizně obilí, cukrové řepy, kukuřice nebo máku a na podzim se zas pole musí zorat, takže se tudy budou prohánět traktory s pluhem. Betonový plot dokáže zmírnit hluk a snížit prašnost z příjezdové komunikace.