Hubnutí není věda


BMI není směrodatné
Dříve bylo BMI směrodatné pro všechny, kteří se zajímali o to, aby měli zdravou postavu. Je to poměr hmotnosti vůči výšce, ale výpočet už neřeší, jestli hmotnost obsahuje víc svalové hmoty nebo tuku, a také nezohledňuje ani věk, fyzickou aktivitu ani výživu nebo stavbu těla. Je důležité si uvědomit že dva lidé se stejnou výškou a BMI budou vypadat úplně jinak. Proto se o BMI nezajímejte a zajímejte se o to jak vypadáte.

zdravé jídlo

Pokud vás trápí kila navíc a chcete se jich konečně zbavit, musíte se zajímat především o to co jíte a o svůj pohyb. Jedině kombinací vyváženého jídelníčku a pravidelného pohybu se tuku zbavíte. Nepomůžou vám žádné zázračné diety. Na ty si dávejte pozor, protože jíst měsíc například jen zeleninu nebo určitý druh ovoce znamená jediné – zaděláváte si na potíže s trávicím traktem. Nějaké kilo možná zhubnete, protože nebudete normálně jíst, ale sotva se normálně najíte, všechno bude zpátky. A k tomu nějaké to kilo navíc. Proto je vždy lepší s podobnými hloupostmi neexperimentovat a hubnout zdravě.

fitness posilovna

Nezvládnete to sami? Někteří lidé zvládají hubnout sami, jiní potřebují od někoho vést. Jestli patříte do té druhé skupiny, musíte si najít certifikovaného trenéra a výživového poradce. Celá řada trenérů se zabývá i stravou, takže nebudete muset platit dva lidi. Hledáte který fitness trenér Liberec vám může pomoct? Hledejte vždy jen takové, kteří mohou doložit své kurzy a vzdělání v oboru. Ne každý kdo se fotí v posilovně je fitness trenér. Váš trenér vám sestaví jídelníček na míru a ti nejlepší se podělí i o jednoduché a rychlé recepty. Zároveň s vámi budou chodit cvičit, aby vás naučili správně provádět cviky. Špatným cvičením byste si mohli ublížit a pokud jste s pohybem na štíru, je vždy lepší minimálně v prvních pár týdnech mít trenéra, který na vás dohlédne.