Klasika ustupuje

Žárovky už v bytě nikdo příliš nevnímá. Je to prostě zvyk. Přijdeme domů, vidíme, že je šero, tak sáhneme po vypínači a rozsvítíme. Prostě samozřejmost. Vždyť už jsou tu s námi žárovky skoro sto padesát let. A někteří badatelé tvrdí, že ještě o několik desítek let více. Dnes už to ale nejsou ty původní, o jejichž zdokonalení se zasloužil slavný Thomas Alva Edison.

  • Jsou totiž nahrazovány LED žárovkami nebo také výbojkami.
  • Je to z důvodu delší životnosti a také lepší energetické účinnosti.
  • V některých zemích jsou dokonce nahrazovány nuceně právními regulacemi.

moc lampy

Kvalitu hledejte podle výrobce

Výrobci, kteří vycítili svou šanci, se okamžitě vrhli na výrobu LED svítidel všeho druhu. Je v tom ale jeden háček. Ne všichni se snaží o co nejvyšší kvalitu. A tak v obchodech můžete najít opravdu kvalitní žárovky a také ty, které o této hodnotě nikdy ani neslyšely. Proto je potřeba vybírat jen takové výrobce, u kterých máte jistotu, že vás nechtějí napálit laciným a nekvalitním zbožím. V tom případě byste totiž příliš neušetřili. A o to také u nahrazování klasických žárovek jde. Někdy se může jednat i o devadesát procent nákladů. Přitom vydávají světlo stejně intenzivně, jako původní žárovky.

silné světlo

  • Další výhodou, která LED svítidla staví na první místo, je jejich dlouhá životnost.
  • Některé modely se dají využívat i neuvěřitelných patnáct let.
  • Což by u klasiky byla asi spíše rarita.

Pořizovací cena LED svítidel je ale několikrát vyšší. A to mnoho zájemců odrazuje. Pokud si ale uvědomí její výhody, určitě se nechají přesvědčit a zvolí rozumnější variantu. Až si budete vybírat osvětlení do svého interiéru nebo svým zaměstnancům do kanceláří, nezapomeňte se zaměřit na několik zásadních parametrů.

svítící osoby

  1. Světelný tok.
  2. Jaká je teplota světla.
  3. Zjistěte si index podání barev.
  4. Jaké jsou typy závitů a patic.