Nelze podnikat bez peněz

Každá firma a každý podnikající jedinec má za úkol si v první řadě vydělat dost velké peníze. Pokud se tyto vydělat daří, je i z čeho žít i co investovat zpět do tohoto byznysu, zatímco nevydělají-li se, je to špatné, protože pak není za co žít a podnikat.

Podnikatelé a soukromé firmy se prostě nemohou spoléhat na pomoc od státu nebo kohokoliv jiného, musí se spoléhat výlučně na sebe. A když to nevyjde, pak v nejlepším případě ještě na někoho, kdo jim možná bude ochoten peníze půjčit. Což ale není nikdy zaručené, protože ne vždy jsou finanční ústavy ochotné půjčovat soukromníkům, jimž se zrovna moc nedaří.

jedna mince

Když se tak někomu ze soukromé sféry nedaří si dost peněz vydělat, má skutečně na problémy zaděláno. Kdo ví, zda se vůbec najde někdo, kdo by mu finančně vypomohl, kdo by ho podpořil aspoň půjčkou, než se situace opět dá do pořádku. A tak se hledá a hledá.

Podnikatel v tísni osloví banku. Ale tady se dozví obvykle jen to, že není bonitní, tedy že mu nepůjčí třeba kvůli nízkým příjmům nebo záznamům v registrech dlužníků, případně kvůli obojímu.

stočené bankovky

A tak se musí jít dál. A musí se to zkoušet. A dá se vůbec nakonec k nějaké půjčce dostat? Vlastně dá. I někomu takovému, komu nikde jinde nepomohou, může být dostupná hypotéka bez příjmu. Kterou si může vzít kdokoliv ze soukromníků, pokud se za ni může zaručit adekvátně hodnotnou nemovitostí.

Právě díky nemovité zástavě se podnikatelé a firmy vždycky někde k půjčce dostanou. Protože je to pro nebankovní společnost dostatečná záruka splácení. A s takovou zárukou se půjčí klidně i hodně špatně vypadajícímu podnikání. Které může díky tomu své problémy zvládnout.

Ať už musí podnikatel nebo firma financovat cokoliv, co s podnikáním souvisí, není s tím díky nebankovní hypotéce problém. A pak už stačí jenom všechno splatit, jak už tomu tak u všech půjček bez výjimky bývá.