Není to jen tak

Budete mít schůzi Společenství vlastníků bytových jednotek a máte na programu, že se bude volit nový výbor a nový předseda Společenství? Pokud vás někdo navrhne do výboru a potom na předsedu, měli byste dobře zvážit, zda se chcete na něco takového uvázat. Stát se totiž předsedou Společenství, to je uvázat si mna krk spoustu starostí. Předsedu Společenství bytových jednotek čeká hlavně zodpovědnost. Povinnosti mu vyplývají z Občanského zákoníku a pokud se stane předsedou někdo, kdo jej nezná a nečetl, bude se ve svých povinnostech jen těžko orientovat.

sídliště

Předseda Společenství podepisuje všechny faktury, všechny příkazy k úhradě, je zodpovědný za roční vyúčtování předpisů záloh a hlavně zastupuje Společenství v případných soudních sporech. Je to hromada povinností a závazků a kdykoliv se může stát, že tuto zodpovědnost napadne někdo z vlastníků a nařkne předsedu z nekalého jednání, ze špatně provedeného výběrového řízení, v podstatě z čehokoliv. Kromě toho si převážná část vlastníků plete funkci předsedy s poskokem, který bude kolem domu sekat trávník, ořezávat větve a uklízet chodník. O srovnávání sousedských vztahů nemluvě.

A jaké je řešení, pokud má předseda SVJ povinnosti nad hlavu a nezvládá to? Můžete oslovit firmu, např. Homepartner, která převezme všechnu zodpovědnost na sebe a bude vám dělat profesionálního předsedu. Výhody jsou jednoznačné, berou na sebe zodpovědnost, mají zkušené pracovníky, kteří se vyznají v Občanském zákoníku a váš dům s ním bude mít jistotu nezávislosti.

sídliště

Být zodpovědný za sebe a svou rodinu je zcela něco jiného, než když vám zodpovědnost vyplývá ze zákona a jste zodpovědný za chod celého domu. Tady se chyby neodpouštějí, ale dá se to vyřešit profesionálním předsedou, který bude mít předsednictví jako svou hlavní práci a jako práci navíc.

Profesionální předseda je řešení pro klidné bydlení.