Proč je stabilizátor tvrdosti vody v bazénu důležitý

Je pravdou, že abychom udrželi vodu v bazénu čistou po celou sezónu, potřebujeme nejrůznější přípravky. Některé z nich známe všichni, například chlor či produkty na úpravu pH vody. Jiné jsou méně známé, avšak to neznamená, že nám nemohou nijak pomoci. Jedním z takovýchto produktů je i stabilizátor tvrdosti Chlorito.cz vody. Ten se v našich končinách objevil poměrně nedávno, a tak není divu, že o něm mnoho lidí ještě neslyšelo. Přesto se však jedná o velmi užitečný preparát, jehož účinek je zatím podceňován.

bazén s čistou vodou

Každý asi ví, že voda může mít různou tvrdost. Ta se měří podílem rozpuštěných minerálních částic. Jednoduše řečeno, čím více jich tam je, tím je voda tvrdší. Samozřejmě při tom každého nejspíše napadnou minerální prameny, avšak je potřeba si uvědomit, že zdaleka ne všechny minerály jsou pro nás přínosné. Zvláště ne v tomto případě, kdy se často jedná o vápník, který při vhodných podmínkách vytváří vodní kámen.

Dobrá, ale proč to vadí v bazénu? Jednoduše proto, že tyto minerály představují živiny pro nejrůznější mikroorganismy, které se pak mohou snadněji množit. V podstatě se tak snižuje účinek chloru, který se jich má naopak zbavovat.

klasický venkovní bazén

Abychom tomu předešli, je vhodné použít stabilizátor tvrdosti vody, který ji udrží v žádoucí hladině, a sníží tak možnost rozvoje řas a sinic. Podpoří se tím zároveň i další přípravky, jako například již výše zmíněný chlor. Výsledkem pak bude dlouhodobě čistá, nezakalená voda bez jakýchkoliv škodlivých látek.

Samozřejmě někteří lidé se mohou bát použití další „chemie“, avšak pokud budeme dodržovat dávkování předepsané výrobcem, pak věřte, že běžnému člověku, který netrpí kožními chorobami, nic nehrozí. Naopak je to mnohem bezpečnější, než se koupat ve vodě plné řas. Proto rozhodně neprohloupíte, pokud se rozhodnete přikoupit i tento přípravek. Značně vám ulehčí práci a sníží míru starostí, které s bazénem máte. Vy si jej pak budete moci bez problému užívat.