Vozíky k manipulaci

Vlastní pohon

Tento typ vozíku jste jistě už někdy viděli na vlastní oči. Jeho hlavní výhoda spočívá v tom, že zvedne plně naloženo paletu a snadno ji umístí do velké výšky. Setkáme se s ním třeba při nakládání kamionu, přičemž díky němu to není problém provádět z boku bez příjezdové rampy. Vozíku je však dost druhů, takže záleží k čemu ho budeme používat.

vysokozdvižný vozík

Když jsme byly venku při nakládce, tak sem můžeme pořídit klidně dieselový vozík, protože poskytne dostatečný výkon. Stále se jedná o jeden z nejpoužívanějších motorů v této kategorii, přičemž při dobré údržbě nám vydrží opravdu dlouho. Ve uvnitř by nám však produkoval hluk a spaliny, což se rozhodně nehodí. Sem je mnohem lepší zvolit elektrický vozík, u kterého však musíme myslet na dobu nabíjení, takže nemůžeme pracovat nepřetržitě. Klidně však může pracovat v čistých prostorech a vevnitř zvládne svou práci s přehledem. Přehled při stání na stupačce máme i my.

Ruční

Třeba v takových obchodech se setkáme s manipulačními vozíky ručními. Když je potřeba přepravovat něco menšího, tak nepotřebujeme ani motor, https://emotors.cz/178-dle-benzinove-motory protože čtyři kolečka a lidská síla postačí. Jsou i vozíky, kterými si zvedneme europaletu, takže se díky nim dají tahat i těžší věci. Rozhodně pamatujte na dobrou obuv, protože kdyby nedej bože došlo k přejetí nohy v otevřených botách, tak to není nic příjemného. Nyní se přesuneme k vozíkům pro přepravky. Ty mívají standardně jednoduchou konstrukci a nízkou hmotnost.

ruční vozík

V každém rohu takového vozíku je umístěno kolečko. Základna má navíc takový tvar, aby do ní přesně přepravka zapadla, takže nehrozí její sjetí a spadnutí na zem. Klidně na přepravním vozíku může být více přepravek na sobě. Prodejce je má rozdělené dle rozměrů, takže snadno naleznete podle vnitřních rozměrů, který se Vám hodí. Přeci jen dát si přepravky na vozíček je o dost pohodlnější, než je tahat v rukách.