Seznamte se s LED žárovkami, pokud je ještě neznáte

žlutá stočená žárovka

Znáte LED žárovky? Věřím, že ano. Možná je ale ještě nevlastníte, protože si myslíte, že jsou příliš drahé a to je pro vás zbytečné. Ano, mají vyšší pořizovací cenu, ale ta se vám mnohonásobně vrátí. Víte proč? Protože LED žárovky mají mnohem delší životnost, než ty klasické. Vydrží tedy déle.

LED žárovky jsou však úsporné, potřebují mnohem menší příkon při stejné intenzitě světla. Vaše spotřeba elektrické energie za svícení bude tedy také mnohem nižší a to se zajisté projeví na závěrečném ročním vyúčtování za elektřinu. Už tedy víte, proč si je máte pořídit a vyměnit klasické žárovky za nové typy.

obloha, tři visící žárovky

Výběr není vždy úplně snadný

Aby to však nebylo tak úplně jednoduché, LED žárovky se nabízejí v mnoha a mnoha variantách a při jejich výběru je nutné zohlednit několik kritérií. K nim patří především:

· Svítivost
· Počet LED diod a kvalita led čipů
· Barva světla a úhel jeho rozptylu
· Velikost žárovky i typ patice
Podívejte se do všech vašich svítidel, jestli mají klasický závit. Mnoho současných svítidel totiž vyžaduje jiný typ patice žárovky, což by mohlo být nepříjemné zjištění. Jak již bylo zmíněno, LED žárovky mají vyšší pořizovací náklady, přineste si hned napoprvé domů správnou variantu.

Vyšší komfort při svícení je příjemný bonus

Z kritérií, na která si musíte při výběru dát pozor, však vyplývá, že LED žárovky poskytují mnohem vyšší komfort při svícení. Umožňují například osvítit širší či užší prostor. Toho dobře využijete v obývacím pokoji nebo v jídelně.
Prohlédněte si celou nabídku LED žárovek a zvolte si ty nejvhodnější varianty pro všechna vaše svítidla doma. Svou službu vám budou prokazovat dlouhé měsíce. Uvidíte, že budete spokojeni a rozhodně nebudete litovat počátečních nákladů.

lustr, pět lamp