Někdy nám peníze nestačí

Osobně neznám nikoho, kdo by toužil být chudý. A ani vy zřejmě nebudete znát nikoho, kdo by prahnul po životě v chudobě. Je totiž logické, že ten, kdo nemá peníze, nemá ani to, co se za ně dá kupovat, a těžko by se našel někdo, kdo by si nechtěl vůbec nic koupit nebo využít nějakou tu placenou službu.

Ale abychom nebyli v pozici finančně nezajištěných chudáků, musíme mít dost vysoké příjmy, které nám umožní uspokojit všechny naše potřeby. A tak tomu často není. Mnohdy nedosahují naše příjmy takové výše, aby se jimi daly uhradit všechny naše finanční závazky, a pak se náš život komplikuje. Úměrně tomu, kolik peněz nám schází, postrádáme to, co už si nemůžeme dovolit, a to třeba i něco, co by nám chybět nemělo.

symboly libry

Bylo by ideální, kdybychom za takového stavu věcí měli možnost vydělat si další peníze a díky nim mít na všechno. Jenže to velice často nepřipadá v úvahu. A když pak chceme obstát, musíme si peníze aspoň od někoho půjčit.

Ale od koho? Když jsme na tom zle, blízcí se od nás odvracejí, banky se vymlouvají na to, že lidem s takto nízkými příjmy a záznamy v registrech dlužníků půjčit nemohou… Prostě se jen velice těžko hledá někdo, koho bychom mohli oslovit s vidinou úspěchu.

polské zloté

Ale když se obrátíme na nebankovní společnost, šanci nesporně máme. Tady se nám přece nabízí i nebankovní americká hypotéka, a když dokážeme její splacení zaručit zástavou nemovitosti, není problém uspět. Klidně i sedmdesát procent odhadní ceny takové zastavené nemovitosti nám tu půjčí a klidně až třicet let pak můžeme tyto peníze i splácet. Čímž se dá dostat k momentálně velice potřebným penězům bez výraznějších problémů a rychle. A dokonce i za výhodných podmínek.

A proto si tak často nebankovní hypotéky bereme. Zachraňují nás totiž tehdy, když se bez půjčky neobejdeme, jenže pro jiné poskytovatele půjček nejsme dost dobří.